KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16186149
nr 1618 6149
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 5/20, daterad 1945, "från vägkanten". Bildmått: 25x17 cm, yttermått inklusive ram: 47x37 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 maj 2024
kl 18:47:11
3/5 18:09:42